Сити и Барселона сътвориха благотворителен спектакъл

0
Барселона

Грандовете Барселона и Манчестър Сити сътвориха голов спектакъл в приятелски мач, който бе с благотворителен характер – средсредства ще отидат в подкрепа на борбата с борбата с амиотрофичната латерална склероза. Пред 90 000 зрители на „Ноу Камп“ двубоят завърши 3:3.

„Гражданите“ първи вкараха гол. В 22-ата минута Иняки Пеня скочи да улови топката, но я изпусна и от два метра Хулиан Алварес откри. След няколко минути Барса изравни. След центриране от свободен удар топката стигна до Обамеянг, който с удар от въздуха прониза вратата на английския тим.

Останалите попадения паднаха след почивката. В 66-ата минута Френки де се възползва от грешен пас на Кевин де Бройне в наказателното поле на Манчестър и реализира за 2:1 за Барселона. След няколко минути се стигна до ново попадение. Топката бе центрирана в полето на домакините, а Коул Палмър подложи крак и я насочи в мрежата за 2:2.

Мемфис Депай получи отличен пас от Серхи Роберто и реализира за 3:2 в 79-ата минута, а Рияд Марез оформи крайния резултат в продължението с точен изстрел от дузпа.