„Синьо-ирландската“ ехидна радост премина в жалби и писма

2
Хамрун
Lap.bg

Феновете на Левски и Сейнт Патрикс празнуваха шумно заедно след първите мачове от третия кръг на Лигата на конференциите. Навсякъде в интернет се завъртя клип как представители на двете агитки пеят и се черпят с бири за крайно незаслужената ирландска победа над ЦСКА с 1:0 и за щастливия успех на „сините“ в последната секунда над Хамрун Спартанс със същия резултат.

Дни наред подигравките не спряха, а от лагера на вековниците с ехидни усмивки гледаха случващото се в Борисовата градина. Някои определени медии по традиция започнаха да пускат „бомби“ как Гриша Ганчев щял да коли и беси при отпадане в Дъблин. Журналистите със „сини“ симпатии пък вече брояха парите от следващия кръг на турнира и пресмятаха шансовете за влизане в групите. Чудиха се Партизан или АЕК, докато се хвърляше по един поглед и на цените на билитите за Кипър.

В официални ултрас страници на Левски се пусна съобщение, че вече се готви хореография за плейофа. В средата на първото полувреме пък зрелищна победна заря ехтеше в тази част на София, непосредствено край стадион „Георги Аспарухов“. А тя каква стана?

Хамрун победи, като тук не говорим за някакъв мега късмет, защото Левски не създаде чак толкова много ситуации в редовното време. Особено след почивката възпитаниците на Станимир Стоилов отстъпиха видимо. Получиха два гола след недопустими грешки на своя капитан. Всички очакваха поне в продълженията да успеят да елиминират третия отбор в Малта, но за 30 минути отправиха едва един шут, а самият Николай Михайлов извади едно отлично положение. На дузпите Ники направи редовния си номер, който минава у нас – спаси една, престъпвайки напред. Логично, в Европа това не минава и беше пребита за 1:4.

ЦСКА Сейнт Патрикс Брадли де Нойер

В Ирландия приятелите на „сините“ от шумното парти преди седмица също нямаха поводи за забавление. Пред погледа на президента на страната Сейнт Патрикс загуби с 0:2 и от яд играчите скочиха на бой на „армейците“. Ден след мача стана ясно, че са пуснали ЦСКА на УЕФА заради расизъм. Какво лицемерие!

Нима именно домакинските фенове не целеха с предмети столичани след последния съдийски сигнал и не псуваха. Видиш ли, един от тъмнокожите получавал съобщение в социалната мрежа?! Сякаш не може всеки един човек да си направи нов профил и да обижда, независимо от клубната принадлежност и какво общо има отборът с това. Звучи смешно да искаш наказание за противника за нещо подобно, но явно в Ирландия не могат да губят.

На „Герена“ обаче също не могат, защото на свой ред пуснаха писмо до УЕФА с искане срамният мач с Хамрун да се преиграе. Футболист на гостите е бил в противниковото поле при изпълнението на центъра. Да, грешката е факт, но само в последните 5 години могат да се извадят една дузина груби съдийски грешки в ущърб на ЦСКА и който и да е друг отбор в Европа.

Говорим за неотсъдени дузпи, гол на Копенхаген от три метра засада, сеч срещу Зоря в два поредни мача и много други. Случват се такива неща във футбола и е нелепо да искаш преиграване на мач за навлязъл играч при изпълнение на център.

Но така е, когато празнуваш предварително, често съдбата си знае работата. Изказвания като „Ако трябва, ще отложим цялото първенство, за да влезем в групите“, също не помагат.