Швейцария разби България и достигна Мондиала, Италия се издъни

0
българия швейцария

Швейцария спечели нашата квалификационна група и се класира директно за Световното първенство в Катар през 2022 година. „Кръстоносците“ победиха България с 4:0 на своя стадион,а в същото време Италия се издъни при гостуването си на Северна Ирландия и завърши 0:0. Така Швейцария зае първото място с 18 точки, а европейските шампиони ще трябва да играят бараж за класиране на финалите, тъй като завършиха с 16 точки.

Двубоят на България срещу Швейцария премина главно пред вратата на Иван Караджов, като освен четири попадения домакините още два пъти вкараха топката в нашата врата, но попаденията бяха отменени заради засада.

Домакините започнаха вихрено и положенията се заредиха пред нашата врата. Късметът, гредата и намесите на Иван Караджов ни спасиха от инкасиране на попадения през първата част, но швейцарците ни пометоха през второто полувреме.

Още с подновяването на играта Шакири се справи със защитата на България и центрира към непокрития Ноа Окафор, който с глава вкара дебютното си попадение за националния отбор. Минути по-късно Шакири разтресе гредата на нашата врата, но само 180 секунди по-късно падна втори гол. Рубен Варгас бе изведен от Фабиан Фрай в наказателното поле на „лъвовете“ и с мощен шут прати топката в мрежата за 2:0.

Гавранович вкара гол в 64-ата минута, но ВАР отмени попадението заради засада. След 5 минути ситуацията се повтори, като този път Шакири прати топката в нашата врата, но ВАР отново не зачете гола.

В 72-ата минута обаче резултатът стана класически. Ренато Щефен центрира и Седрик Итен този път вкара редовен гол с глава – 3:0.

В 91-ата минута Ремо Фройлер си пое топката на границата на наказателното поле и със силен удар я прати във вратата на България за 4:0.

В същото време Италия разочарова привържениците си и не успя да победи Северна Ирландия. Срещата завърши 0:0, а адзурите имаха предимство, но не успяха да отправят нито един точен изстрел в очертанията на вратата и логично не стигнаха и успех.