Швеция покоси бледа Словакия с гол от дузпа

0
Швеция Емил Форсберг

Швеция победи Словакия с 1:0 в мач от Група Е на Евро 2020 на стадион „Крестовски“ в Санкт Петербург. По този начин интригата в тази група се заплете допълнително и до последната минута на третите мачове нищо няма да е ясно.

Единственото попадение в мача бе дело на Емил Форсберг от дузпа в 77-ата минута.

„Треконур“ създаде много повече положения и може да се каже, че заслужено се поздравява с първа победа на Европейското първенство.

След нулевото равенство с Испания на старта шведите до голяма степен накланят везните в своя полза за първо излизане от групова фаза на континенталния шампионат от 2004 година.

Словакия така и не можа да покаже лицето от първата си среща, когато надви Полша с 2:1. Тимът дори не успя да отправи точен удар към шведската врата.

Така остава с 3 пункта, а утре (събота) Испания и Полша ще дадат повече отговори, но може и да стане въртележка в групата.