Швеция – Левандовски 3:2, „тре крунур“ спечели група „Е“ след драма ВИДЕО

0
Швеция Емил Форсберг

Швеция спечели първото място в крайното класиране на група „Е“, след като победи с 3:2 Полша в драма. „Тре крунур“ успя да стигне до успеха с попадение в добавеното време.

Символичните домакини на „Газпром Арена“ в Санкт Петербург поведоха с попадение на Емил Форсберг още във втората минута. Той се възползва от контраатака и насочи топката в обратния ъгъл за 1:0. Това e и втория най-бърз гол на европейско първенство след този на руснака Дмитрий Кириченко срещу Гърция през 2004-а година.

Робърт Левандовски, който разочарова в първите две срещи на поляците, този път над всички в своя отбор. Той удари две греди в рамките на секунди, но така и не успя да се разпише през първата част.

След почивката започна голова фиеста. В 59-ата Форсберг се разписа за втори път, но в следващата атака Лева най-накрая реализира. След 5 минути гол вкара и бившият нападател на Лудогорец Якуб Швиерчок, но след намеса на ВАР попадението бе отменено.

Левандовски записа за втори път името си сред голмайсторите с перфектен диагонален удар в горния ъгъл и изравни резултата 2:2. Полша обаче се нуждаеше от победа и се отвори. Това позволи на шведите да вкарат гол в добавеното време и да приключат на първа позиция. Негов автор бе Виктор Клаесон.