Шумен провал за Манчестър Юнайтед

0
Уотфорд

Отборът на Манчестър Юнайтед отново се провали, като този път го път го направи при гостуването на борещия се за оцеляване Уотфорд. Тимът на Клаудио Раниери спечели с 4:1 след отлично първо полувреме. „Стършелите“ пропуснаха да открият от дузпа, изпълнена на два пъти от Исмаила Сар, но въпреки това отбелязаха два безответни гола преди почивката.

Джошуа Кинг откри резултата в 28-ата минута, а Сар се реваншира с попадение в 44-тата. „Червените дяволи“ бяха трагични през първото полувреме, особено в защита. В 50-ата минута влезлият като резерва Дони ван де Беек намали резултата и върна надеждите на гостите. В 69-ата минута обаче Юнайтед остана с 10 души, тъй като капитанът Хари Магуайър бе изгонен с втори жълт картон.

В добаването време резервата Жоао Педро и Емануел Денис се разписаха, за да направят победата на домакините 4:1. Отборът на Оле Гунар Солскяер записа четвърта загуба в последните пет мача и е осми в класирането със 17 точки, на 12 от лидера Челси. Заради слабите резултати се очаква Солскяер да бъде уволнен до дни. Вторият успех след пристигането на Клаудио Раниери пък изкачи Уотфорд на 15-о място и го отдалечи на 4 точки от зоната на изпадащите.