Шок! Тиафо изхвърли слаб Рафа Надал от US Open

0
Франсес Тиафо
Twitter/US Open

Рафаел Надал допусна изненадваща загуба в четири сета от американеца Франсис Тиафо в четвъртия кръг на US Open. Живата легенда на тениса падна след 4:6, 6:4, 4:6, 3:6 за 3 часа и 32 минути игра на корта “Артър Аш”.

Това е първо поражение за Матадора в турнир от Големия шлем през сезона. Той триумфира в Австралия и Париж, а на “Уимбълдън” се отказа в полуфинала заради контузия.

Тиафо беше считан за сериозен аутсайдер преди двубоя. Представителят на домакините заби 49 уинъра и се възползва от многото грешки в играта на именития си съперник в хода на почти целия мач.

Така Франсис Тиафо е първият американец на четвъртфиналите в турнира от Джон Иснър през 2018 година. За Надал загубата е първа от американец на US Open след 2005-а, когато беше спрян във втори кръг от Джеймс Блейк.

По принцип паденията му в турнирите от Големия шлем почти винаги са големи изненади. Левичарят е силен на всички настилки.