Шампионът Милан се върна към победите

0
Милан

Шампионът на Италия Милан надделя с 2:0 над Болоня с попадения на Рафаел Леао и Оливие Жиру в мач от третия кръг на Серия „А“. „Росонерите“ се върнаха на победния път, след като миналия кръг направиха 1:1 с Аталанта.

Новото попълнение Шарл де Кетеларе бе в основата на първото попадение, което падна в 21-ата минута. Той прокара топката с чудесен пас към Рафаел Леао, а португалецът не остави шансове на Скорупски.

Домакините можеха да вкарат поне още един гол до почивката, но стражът на Болоня се справи блестящо в две ситуации.

В 58-ата минута Оливие Жиру вкара страхотно попадение от воле и оформи крайното 2:0.

В друг мач от кръга Специя направи 2:2 със Сасуоло, а българският национал Петко Христов игра едно полувреме. Бранителят имаше заслуга за втория гол на Специя, след като именно той бе фаулиран за дузпа, която М`Бала Нзола реализира. Христов обаче се контузи и бе заменен принудително. Преди това в 28-ата минута Давиде Фратези откри за Сасуоло, а Симоне Бастоне изравни за домакините.

В началото на второто полувреме Андреа Пинамонти се разписа за Сасуоло и оформи крайното 2:2.