Севиля се подхлъзна срещу Селта за радост на Реал Мадрид

0
Севиля Селта Виго

Севиля завърши наравно 2:2 със Селта Виго у дома. Гостите обаче са отборът, който повече може да съжалява, защото имаше комфортен аванс от два гола.

Франко Черви наказа андалусийци в 37-ата минута, а само три по-късно Яго Аспас накара всичките 30 хиляди души на „Рамон Санчес Писхуан“ да замлъкнат.

През второто полувреме Папу Гомес намали до 1:2 в 71-ата минута, а отново три по-късно Оливер Торес вкара за 2:2.

След хикса Севиля остава на три точки от Реал Мадрид, който утре посреща Елче в мач от същия кръг.

Селта е на 11-а позиция с 27 пункта.

В другите два мача Леванте изненадващо загуби от Кадис (0:2), а Виляреал сломи Майорка с класическото 3:0.