Севиля се доближи още повече до Реал

0
севиля

Отборът на Севиля постигна минимална победа в гостуванвто си на Кадис в мач от 21-ия кръг на испанската Ла Лига. ‘Андалусийците“ взеха трите точки след победа с 1:0 и по този начин затвърдиха втората си позиция във временното класиране. Играчите на Юлен Лопетеги вече са на 5 точки зад лидера Реал (Мадрид), като севилци имат и мач по-малко в актива си.

Единственото и победно попадение в срещата падна през второто полувреме, когато в 58-та минута Лукас Окампос реализира след добро подаване на Иван Ракитич. Аржентинското крило вкара втори гол в самия край на мача, но той бе правилно отменен заради засада.

Така Севиля вече има 41 точки, докато Кадис се намира на предпоследното 19-то място с едва 14 точки на сметката си.