Септември (София) се завърна в елита

0
Септември

Септември (София) се завърна във футболния елит. На водения от Славко Матич тим бе нужна само една точка и столичани я взеха, след като завършиха 1:1 срещу Спортист в Своге. Атанас Кабов реализира ценното попадение за Септември в 67-ата минута, след като Кирил Янакиев бе извел „шоколадите“ напред в 54-ата минута. Равенството прекъсна серията от седем поредни победи на столичани, които обаче имаха повод за радост.

Завърналият се при майсторите варненски Спартак изгуби от втория тим на Ботев с 2:3 в Пловдив и остана на второ място с 68 точки. Варненци обаче имат един мач по-малко от Септември, който е лидер с 69 пункта. Ако Спартак спечели оставащите си два двубоя – със Спортист на свой терен и гостуването на Монтана, ще стане шампион на Втора лига.

На трето място е Хебър с 64 точки, четвърти е Миньор с 60, а пети с 59 пункта е Етър, който обаче в момента играе с Марица под Царевец. Третият също влиза в елита, а четвъртият ще участва в бараж с предпоследния в efbet Лига.