Септември разби Етър и продължава за Купата

0
Септември

Септември взе реванш от Етър и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Столичани разгромиха с 4:1 своя опонент на стадион „Драгалевци“, след като преди дни изгубиха със същия резултат като гости от болярите във Втора лига.

Стоян Стоичков откри резултата в полза на домакините в 20-ата минута, а Марио Илиевски направи 2:0 в 45-ата. В 52-рата минута Айкут Рамадан увеличи преднината на своите, а в 66-ата минута Марио Илиевски покачи на 4:0 с второто си попадение в срещата. Последва червен картон на Йоан Гаврилов от домакините в 74-тата винута, а в добавеното време Николас Фемия се разписа и направи загубата по-почетна.

По този начин серията на Етър от 13 поредни мача без загуба във всички турнири беше прекъсната. Треньорът на „виолетовите“ Веселин Великов бе направил много промени в своя състав, тъй като предпочете да съхрани силите на много титуляри за неделното гостуване на Спартак във Варна. Етър е лидер във втория ешелон, а спартаклии заемат четвърто място.