Септември подчини Берое, Костадинов с шедьовър

0
Септември
lap.bg

Септември (София) победи Берое с 3:1 като домакин в късния неделен мач от 7-ия кръг на efbet Лига.

Симеон Александров откри резултата още в четвъртата минута и донесе много настроение в играта на младия състав на Славко Матич. След силно първо полувреме в 42-ата минута Красиан Колев удвои от дузпа.

Малко след това гостите се върнаха в мача чрез Стив Траоре върна заралии в мача. В 72-ата минута се стигна до най-красивия момент в кръга, когато Димитър Костадинов оформи крайното 3:1 с уникален гол от около 30 метра. Гостите можеха да направят загубата по-почетна, но в добавеното време Абубакар Тунгара пропусна дузпа.

Така Септември вече е със 7 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Берое е едва на 13-о място в таблицата с пет точки.