Септември не успя да излъже 10 от Черно море

0
черно море септември

Отборите на Септември и Черно море завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на рондата efbet Лига. Срещата се проведе на Националния стадион „Васил Левски“ в София, а гостите трябва да са щастливи от развоя, при положение че играха почти цялото второ полувреме с човек по-малко. В 49-та минута Закария Беншава получи директен червен картон заради грубо нарушение срещу Мартин Николов.

Варненци обаче можеха да си тръгнат и с трите точки, но късметът и Димитър Шейтанов не позволиха това да се случи. Стражът на Септември бе главно действащо лице в 56-та минута, когато отрази дузпа на Мади Кета. В самия край на мача играчите на Илиан Илиев пък бяха спасени от напречната греда след удар с глава на Иван Арсов.

Така Черно море заема 4-то място във временното класиране с актив от 16 точки, докато възпитаниците на Славчо Матич са н 10-то място с 8 пункта.