Сампдория взе дербито с Дженоа

0
сампдория дженоа
facebook.com/sampdoria

Самдпория спечели „Дерби дела Лантерна“, побеждавайки като госто тима на Дженоа с 1:3 в първи мач от 17-ти кръг на иатлианската Серия „А“. Трите точки изкачиха „моряците“ до 14-та позиция във временното класиране с актив от 18 точки, докато „Грифоните“ останаха в зоната на изпадащите с едва 10 спечелени точки.

Срещата на ст. „Луиджи Ферарис“ стартира перфектно за гостите, които поведоха още в 7-та минута чрез Маноло Габиадини, а първото полувреме приключи при резултат 0:1.

Вторите 45 минути стартираха още по-добре за играчите на Роберто Д’Аверса, които водеха с 0:3 до 67-та минута след гол на Франческо Капуто в 49-та и автогол на Зиньо Ванхаусден.

Почетното попадение за домакините падна в 78-та минута, а точен за „червено-сините“ бе Матиа Дестро. До края на мача двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.