Салернитана продължава да мечтае за спасение след бой над Фиорентина

0
Салернитана

Салернитана извоюва трета поредна победа в италианската Серия А и е вече само на три точки от спасението. В 34-ия кръг на надпреварата беше взет още един елитен скалп – този на гостуващия Фиорентина (2:1).

Дюрич изведе своите още в деветата минута. Домакините имаха шансове да удвоият още преди почивката, след като техните мълниеносни контра атаки създаваха сериозни проблеми на „виолетовите“.

В 64-ата минута обаче Фиорентина изравни чрез Сапонара.

Така се стигна до 79-ата, когато Бонацоли прати феновете на домакините в екстаз и завоюва нови ценни три точки в борбата на дъното на таблицата.

След важния успех Салернитана събра актив от 25 и вече е само на 3 от Каляри, който към момента се спасява от изпадане. Крушението на Фиорентина остави отбора извън Зона Европа, макар и да е с равни точки със седмия Лацио – по 56.