Салах и Египет ликуват в голямото дерби за Купата на африканските нации

0
Салах-Египет

Египет се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации, след като победи с дузпи Кот Д’Ивоар в голямото дерби от осминафиналите. В редовното време и продълженията срещата завърши при резултат 0:0.

По време на двубоя играчите на „слоновете“ държаха инициативата, но повечето ,исти положения бяха пред тяхната врата. Вратарят Сангаре се справи отлично при опасен шут от далечна дистанция от Мармуш, а след това и с добро изпълнение на Мохамед Салах.

В края на първата част се наложи и на вратаря на Египет Ел Шенави да се намесва при удари удари на Ибрахим Сангаре и Себастиен Але.

През второто полувреме добри положения пропиляха Мохамед пред вратата на Кот Д’Ивоар, както и Заха пред отсрещната врата.

Логично срещата стигна до продължения, в които също нямаше попадения.

При дузпите големия грешник за Кот Д’Ивоар бе защитникът на Манчестър Юнайтед Ерик Байи, който изпълни крайно несериозно от бялата точка и единствен от всички изпълнители не вкара своя удар. Победната дузпа за Египет пък вкара звездата Мохамед Салах.

В следващата фаза Египет ще спори с Мароко за място на 1/2-финалит на турнира.