Сайнс с най-добро време в първата тренировка на „Хунгаронинг“

0
карлос сайнс формула 1

Испанският пилот на Ферари Карлос Сайнс спечели първата открита тренировка преди състезанието за голямата награда на Унгария. 27-годишният ибериец даде най-добро време във втория и третия сектор и завъртя една обиколка за 1:18.750 минути. На второ място се нареди Макс Верстаптен от Ред Бул, който остана на 0.130 секунди зад своя конкурент.

Трето време в откриващото занимание даде другият пилот на Ферари Шарл Льоклер с 0.289 секунди зад съотборника си Сайнс. Четвръта и пета позиция останаха за британците Ландо Норис (Макларън) и Джордж Ръсел (Мерцедес), като изоставането на Норис бе повече от половин секунда, а това на Ръсел над 0.8 секунди.

Втората тренировка е насрочена за 18:00 ч. (българско време) днес.