Русия сломи съпротивата на „лъвчетата“ в три гейма

0
Русия - България волейбол до 21г
Lap.bg

Националният отбор на България за мъже до 21 години започна със загуба втората групова фаза на Световното първенство.

В София момчетата на Найден Найденов отстъпиха на Русия с 0:3 (21:25, 22:25, 19:25).

Руснаците ни обърнаха в първия гейм, въпреки че започнахме със самочувствие. Почти до края се игра точка за точка, като в заключителните разигравания гостите бяха по-настоятелният отбор. Във втората част двата тима отново бяха много близко в резултата почти през цялото време. След 18:18 позволихме на съперника да дръпне с две точки, които така и не можахме да наваксаме.

В третия гейм нашите рухнаха психически, но все пак не се стигна до разгром и унизителен резултат.

Най-резултатен за нашите беше Александър Николов с 15 точки. Самуил Вълчинов пък завърши с 10 точки.

Другата среща в нашата група бе спечелна от Полша срещу Бразилия с 3:1 (28:26, 25:23, 19:25, 25:23).

Стартов състав на България: Денис Карягин, Самуил Вълчинов, Лазар Бучков, Стоил Палев, Александър Николов, Любчо Янков, Симеон Добрев – либеро (Георги Татаров, Цветослав Николовски, Любчо Янков, Стоил Палев).