Рони О’Съливан с перфектен старт на „Мастърса“

0
рони о'съливан

Най-добрият снукър играч на 21-ви век Рони О’Съливан започна с категорична победа участието си на турнира „Мастърс“. „Ракетата“ победи надви Джак Лисовски с 6:1 и се добра до фазата на 1/4-финалите за рекорден 23-ту път в своята кариера.

Англичанинът, който е поставен под №4 в схемата на турнира, изигра солиден мач, макар и да не показа най-доброто, на което е способен. Рони взе първия гейм, а 30-годишният му сънародник се върна в резултата със сенчъри брейк от 104. Това бе и последното запомнящо се нещо от Лисовски, тъй като в следващите партии О’Съливан взе тотален контрол над мача.

Така в следващата фаза Рони ще се изправи срещу шампиона от 2012-та Нийл Робъртсън от Австралия, което според мнозина ще бъде финал преди финала. Другата готова четвъртфинална двойка противопоставя уелсеца Марк Уилямс и шотландеца Джон Хигинс.

По-късно днес победителят от 2019-та Джъд Тръмп излиза срещу първенеца от 2018-та Марк Алъна , победителят от тях ще се изправи срещу Кайрън Уилсън или Стюарт Бингам.