250лв за Спорт

Рома смълча „Сан Сиро“ и остави много въпросителни в Интер

0
Рома Крис Смолинг

Рома победи като гост Интер с 2:1 в интригуващ мач от осмия кръг на италианската Серия А. Жозе Моуриньо и момчетата му наказаха поредно слабо представяне на „нерадзурите“.

Гостите се оказаха догонващи в резултата, след като Федерико Димарко откри след половин час игра, възползвайки се от гениален пас на Николо Барела в наказателното поле.

Десет по-късно Пауло Дибала възстанови паритета. Аржентинецът се възползва от пробив на Спинацола отляво и с премерен шут направи 1:1.

В 76-ата минута Крис Смолинг направи обрата пълен. Лоренцо Пелегрини центрира отлично от пряк свободен удар, а защитата на Интер заспа при включването на британеца, моето се оказа фатално.

Така Рома се изкачи до четвъртото място с 16 точки, а „нерадзурите“ са на седма позиция с 12 т.