BETMARKET ВЕЧЕ В БЪЛГАРИЯ

Рома с минимална победа срещу Торино

0
рома

Воденият от Жозе Моуриньо тим на Рома записа трета победа в последните си 5 мача в Калчото, надвивайки като домакин Торино с 1:0. Срещата от 14-ия кръг на Серия „А“ се проведе на олимпийския стадион в Рим.

Двубоят не започна по най-добрия начин за „вълците“, тъй като Лоренцо Пелегрини бе принудително заменен още в 14-та минута. Единственото попадение в мача падна в 32-та минута, когато Хенрих Мхитарян напомни за голямата си класа. Арменецът намери Тами Ейбрахам с чудесен пас, а нападателят на „джалоросите“ преодоля Ваня Милинкович-Савич за 1:0.

Само две минути по-късно реферът Даниеле Кифи отсъди дузпа за Рома, но след намесата на ВАР съдията смени мнението си и играта продължи. Точно преди края на първото полувреме отново Ейбрахам можеше да се озове в прегръдките на съотборниците си, но ударът му с глава бе прекрасно спасен от стража на торинци.

През второто полувреме темпото на игра не бе особено високо, като положението за „биковете“ стана още по-мрачно, когато Андреа Белоти бе заменен принудително в 79-та минута. С победата си Рома се затвърди на 5-то място с актив от 25 точки, докато играчите на Иван Юрич са на 13-то място във подреждането с 17 точки в актива си.