Рома не успя да вземе реванш от норвежци

0
Рома

Рома завърши 2:2 с Бодьо/Глимт в Рим и по този начин не успя да вземе реванш за загубата с 1:6. Солбакен изведе гостите напред в 45-ата минута, а Стефан Ел Шаарауи изравни в 54-тата. В 65-ата минута Ерик Ботхайм отново даде аванс на норвежците и записа отлично постижение в двата двубоя с италианския гранд – 3 гола и 3 асистенции.

Натискът на футболистите на Жозе Моуриньо доведе до изравнителен гол на Роджър Ибанес в 84-тата минута. Римляните продължиха да атакуват до края, но гостите не им позволиха да стигнат до ново попадение.

Така в група „С“ в Лигата на конференциите Бодьо/Глимт е лидер с 8 точки, пред Рома – 7, Зоря – 6 и ЦСКА – 1. Единствен българският тим напуска Европа, а другите три отбора имат шансове за първите две места, които дават право на участие в директните елиминации на новия турнир.