Рома и Лацио се издъниха в Италия

0
верона

Грандовете на Рим – Рома и Лацио, се издъниха ръка за ръка в поредния кръг от италианската Серия А.

Жозе Моуриньо претърпя първа загуба като треньор на „вълците“ срещу Верона. Неговите възпитаници отстъпиха с 2:3 като гости.

Лоренцо Пелегрини откри резултата преди почивката и двата тима се оттеглиха с преднина за Рома. Ситуацията се обърна на 180 градуса през второто полувреме, когато Антонин Барак, Джанлука Капрари и Фараони бяха точни за домакините, а Иличич си вкара автогол.

Видео репортаж от мача:

По същото време Лацио също направи грешна стъпка на своя „Олимпико“ срещу Каляри (2:2).

Чиро Имобиле даде аванс на „орлите“, които по подобие на градските си съперници бяха обърнати.

Жоао Педро вкара секунди след началото на второто полувреме, а след това асистира на Кейта Балде за 2:1.

Все пак Лацио стигна до точката чрез Данило Каталди малко преди края.

В добавеното време Габриеле Дзапа от отбора на гостите беше изгонен след втори жълт картон: