Рилски спортист завърши по шампионски редовния сезон

0

Рилски спортист победи Черноморец с 89:58 точки у дома в среща от последния кръг на редовния сезон на Националната баскетболна лига за мъже. Рилецо приключва като лидер с 25 победи и 2 загуби, а Черноморец зае четвъртата позиция с 16 успеха.

Въпреки, че беше без част от най-важните си играчи Рилски спортист имаше преимущество през целия мач и бързо взе аванс още в началото, като не допусна в нито един момент да бъде застрашена победата.

Ай Джей Хес беше най-резултатен за Рилски спортист с 16 точки, а Трей Портър добави 13. Андрей Иванов завърши със 17 точки за Черноморец.

На старта на плейофите Рилски спортист ще играе срещу Ямбол, а Черноморец ще има за съперник Спартак Плевен. Първите мачове са на 2 май. Другите четвъртфинални двойки са Балкан – Академик Пловдив и Левски – Берое. Всяка серия се играе до две победи.