Рилски спортист все по-близо до групите на ФИБА Къп

0
Рилски-спортист
снимка: Lap.bg

Рилски спортист (Самоков) се класира за финала на квалификационния турнир за влизане в групите на ФИБА Къп. В зала „Арена Самоков“ българският вицешампион победи литовския Уулвс с 91:76.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров успяха да стигнат до успеха след изключително силна силна трета част. В първите две четвъртини играта бе равностойна, а домакините излязоха на почивката само с две точки аванс. В третите 10 минути играчите на Рилски спортист успяха да направят разлика 21 точки и в последната част просто удържаха преднината си.

Димаджио Уигинс записа „дабъл-дабъл“ – 19 точки и 16 борби. Брандън Рандoлф се отличи с 16 точки, а капитанът Чавдар Костов вкара 15.

На финала в петък съперник на Рилски спортист ще бъде израелския Апоел (Хайфа).