Рилски спортист вдигна Суперкупата след бой по Левски

0
Рилски спортист - Левски
снимка: Lap.bg

Самоковският Рилски спортист е новият носител на Суперкупата на България. Тимът печели за пръв път в историята си този трофей, а това се случи благодарение на успеха с 91:85 над Левски.

Зала „Универсиада“ прие двубоя, който бе много динамичен и с интрига до края. Рилски спортист тръгна мощно и набързо натрупа двуцифрена преднина, но „сините“ на Тити Папазов се върнаха в мача и до почивката изоставаха с едва 4 точки.

Двубоят бе доста равностоен, като и двата тима поделяха надмощието си през второто полувреме. Левски в нито един момент обаче не успя да поведе, а стигна само до няколко изранявания. В крайна сметка с отлични последни минути Рилски спортист грабна Суперкупата.

„Сините“ пък бяха последния носител на Суперкупата през 2019 година с победа над Балкан. Миналата година, заради пандемията, такъв двубой не се проведе. Презь 2018 година пък „сините“ спечелиха трофея именно след успех над Рилски спортист.

Най-полезен играч в двубоя бе Трей Портър, който завърши с 21 точки и 9 борби за победителите. Той бе дейно подпомогнат от Алекс Симеонов със 17 и Деян Карамфилов с 12.

Дебютиралият за Левски Марио Литъл заби 20 точки, а Цветомир Чернокожев добави 16 точки и 9 борби за Левски.