Резервата Нунес донесе „Къмюнити Шийлд“ на Ливърпул

0
Ливърпул дарвин нунес

Ливърпул победи Манчетсър Сити с 3:1 в битката за „Къмюнити Шийлд“. Шампионите на Англия и носителите на Купата на ФА за изминалия сезон се изправиха един срещу друг на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в Лестър седмица преди сезон 2022/23 да стартира.

Играчите на Юрген Клоп откриха резултата в 22-та минута, когато Трент Александър-Арнолд опита центриране в наказателното, но топката се отклони от главата на браните на Сити и се озова в мрежата на Едерсон. Така и завърши първото полувреме.

През втораа част избранниците на Пеп Гуардиола владееха контрола върху топката и търсеха път през добре подредената халфова линия на „мърсисайдци“. „Гражданите“ успяха да изравнят в 70-та минута, когато влезлият като резерва Жулиан Алварес вкара малко спорен гол. Фил Фоден пробва изстрел от близо, но испанският страж не успя да улови и трябваше да се намесва втори път. Тъкмо когато вратарят бе захлупил топката с две ръце на границата на малкото поле, тя му бе избита от играч на Сити и добутана от непосредствено разстояние от южноамериканеца.

Тогава изгря и звездата на новото попълнение на Ливърпул – Дарвин Нунес. Уругваецът се появи като резерва през втората част, а в 81-та минута изработи дузпа за своя тим. Нападателят получи добри центриране от Салах и стреля от движение с глава, но Рубен Диас игра с ръка и след преглед на ситуацията Крег Поусън отсъди бялата точка. С изпълнението се нае Мохамед Салах и египтянинът не остави шанс на бразилския страж на Сити.

Крайното 3:1 бе оформено в даденото от съдията 7-минутно продължение, когато Ливърпул пресече опит за изнасяне на топката на противника, Салах центрира към Андрю Робъртсън на далечната игра, а шотландецът свали с глава към центъра на вратата, където Нунес заби кълбото с глава за 3:1.