Резервата Алваро Мората изпрати Швеция на бараж

0
алваро мората испания

Испания си осигури директно участие на Световното първенство по футбол в Катар догодина след победа в последния и решаващ мач срещу Швеция. „Ла Фурия Роха“ взе домакинството си на скандинавците с минималното 1:0, но това се оказа напълно достатчъно за възпитанците на Луис Енрике да се поздравят с първото място в крайното класирана в Група „B“.

Играчите на Ян Андерсон се нуждаеха от задължителна победа, ако искат да избегнат баражите, но съдбата и късмета обърнаха гръб на „Тре кронур“. Двукратните европейски шампиони започнаха вихрено мача и почти не оставяха шанс на гостите да играят с топката в първите 15 минути. Въпреки това първата по-сериозна опасност за гол бе пред вратата на Унай Симон, но изстрелът на Емил Форсберг премина на сантиметри встрани.

До края на полувремето други по-запомнящи се действия пред двамата вратари нямаше и на почивката резултатът бе 0:0. Второто полувреме започна отново с териториален превес на домакините, които обаче така и не успяваха да създадат адекватно голово положение. Вместо това в 53-та минута отново Емил Форсберг можеше да вкара от чиста позиция, но лявото крило направи скандален пропуск.

Така се стигна до 86-та минута, когато Алваро Мората се оказа на точното място в точното време, за да добута топката в мрежата на шведите, след като първо изстрел на Даниел Олмо с глава бе спасен от Робин Олсен в гредата.

Така испанците печелят групаъа си с актив от 19 точки, докато „жълто-сините“ ще трябва да спечелят баража си, ако искат да им правят компания в Катар догодина.

В другия протоколен мач от тази група Гърция и Косово завършиха 1:1.