Реал удари Челси в ново шоу на Карим Бензема

0
Карим Бензема

Реал (Мадрид) победи Челси с 3:1 в много интригуващ мач от четвъртфиналите на Шампионска лига.

Гостите от Испания успяха да дръпнат бързо в резултата с два гола на неостаряващия Карим Бензема в 21-ата и 24-ата минута. Малко преди това пък Винисиус нацели горната греда сам срещу вратаря.

Това разколеба „сините“, които иначе владееха повече топката и поглеждаха по-често към противниковата врата.

Вероятно смяната на собствеността и краят на ерата Абрамович обаче също оказваше своето влияние.

Така в самия край на първото полувреме те върнаха едно попадение чрез Хаверц.

Само минута след подновяването на играта главният виновник за успехите на „лос бланкос“ през сезона Бензема оформи своя хеттрик.

Той е неговият втори пореден след този срещу ПСЖ в Шампионска лига, като само трима преди него бяха правили това.

До края на мача домакините имаха няколко изгодни положения, но чудесните намеси на Тибо Куртоа ги отказаха, а Ромелу Лукаку се отчете с два пропуска, след като влезе от резервната скамейка.