Реал се завърна с победа на обновения „Бернабеу“

0
Реал Мадрид

Реал продължава със стопроцентов актив в Ла Лига след труден успех с 2:1 над Бетис, който досега единствен като шампиона имаше само победи. Срещата беше първа за „кралете“ на „Сантиаго Бернабеу“ през сезона, след като досега стадионът се реновираше.

Бразилците в атаката на Реал Винисиус Жуниор и Родриго донесоха трите точки с попадения. Вини вкара в 9-ата минута, но само седем по-късно бившият играч на домакините Серхио Каналес изравни. В 65-ата минута Родриго реализира втория гол, който се оказа победен.

Триумфът е важен за „кралете“ и защото Бетис се беше превърнал в „черна котка“ за тях на Бернабеу, след като Реал нямаше дори един вкаран гол в предходните си пет домакинства да първенство срещу този съперник – три равни и дзве загуби.