Реал продължи да мачка в Испания

0
Реал Мадрид

Отборът на Реал (Мадрид) продължи победния си рейд по терените и през новия сезон. „Кралете“ взеха пета победа поред в Ла Лига, след като спечелиха срещу Майорка с 4:1 на своя „Сантиаго Бернабеу“. Шампионът е лидер с пълен актив от 15 точки и голова разлика 16:5, пред Барселона – 13, Виляреал – 10 и мач по-малко и Атлетико (Мадрид) – 10.

Ведат Муричи изненада домакините и изведе гостите напред с гол в 35-ата минута, но в добавеното време на първото полувреме Федерико Валверде изравни. В 72-рата минута Винисиус Жуниор се разписа и направи 2:1, друг бразилец – Родриго, с красиво попадение покачи на 3:1 в 89-ата минута, а в допълнителното време Антонио Рюдигер оформи крайния резултат.

В сряда европейският първенец Реал приема Лайпциг във втория си двубой от групата в Шампионска лига, след като спечели първата си среща с 3:0 над Селтик в Глазгоу.