Реал повали Барса на „Камп Ноу“

0
Реал Мадрид

Реал (Мадрид) победи Барселона с 2:1 в Ел Класико от десетия кръг на Ла Лига на „Камп Ноу“. За трите точки вкараха Давид Алаба в 32-рата минута и Лукас Васкес в третата минута на седемминутното продължение. В последните секунди влезлият като резерва Серхио Агуеро откри головата си сметка за каталунците и направи загубата им по-почетна.

Победата е четвърта поред за Реал в дербито и първа на „Камп Ноу“ за Карло Анчелоти като треньор на „кралете“.

Барса започна добре мача и в 24-тата минута Сержиньо Дест пропусна да открие резултата. Той получи топката на чиста позиция от Мемфис Депай, но шутира високо над гредата. Малко след това Барселона бе наказан за пропуска. След добре разиграна атака Алаба бе изведен отляво и с прецизен диагонален удар изведе своите напред – 1:0 за Реал.

След почивката „кралете“ бяха по-футболния отбор, но Карим Бензема изтърва да увеличи резултата в тяхна полза. В края Барса заигра „вабанк“ и в 93-ата минута създаде напрежение в пеналта, като Жерард Пике имаше претенции за дузпа, но в последвалата мълниеносна контра Марко Асенсио шутира, Тер Стеген изби и Лука Васкес направи голова добавка – 2:0 за Реал.

В 97-ата минута Серхио Агуеро засече центриране отдясно и офрими крайния резултат.

Реал излезе временно лидер с 20 точки. Толкова имат също Севиля и Реал Сосиедад, които са с по-лоша голова разлика. Сосиедад гостува от 22 часа на Атлетико в Мадрид.