Реал обърна новак, Анчелоти обяви голяма новина след мача

0

Реал (Мадрид) спечели неочаквано трудно първия си мач от сезона в Ла Лига. Супер шампионът на Европа взе гостуването си на Алмерия с 2:1.

Голямата новина обаче дойде след сблъсъка, когато старши треньорът Карло Анчелоти обяви, че след края на престоя си в Реал той няма да поеме друг отбор, а ще се отдаде на заслужена пенсия. Татко Карло спечели всичко във футбола и има защо да приключва, но новината не се хареса на феновете, които го боготворят.

Самият мач започна ударно за домакините, които откриха чрез Ларджи Рамазани в шестата минута. До края на първото полувреме Реал вече беше създал една дузина положения, но отличният вратар на Алмерия спаси всичко.

През втората част канонадата продължи и така след час игра Лукас Васкес изравни, стрляйки мощно от упор. Само минута, след като се повие е игра пък, Дейвид Алаба донесе победата на „белия балет“ с виртуозно изпълнен фаул. Австрийският национал дори беше избран за играч на мача заради гола.

До края Алмерия погледна по-смело към Тибо Куртоа, който дори се наложи на два пъти да прави спасявания, но ударите бяха право в него. Бензема пък пропусна да сложи точка на спора след над 20 изстрела към вратата на домакините.