Реал (Мадрид) удари Ювентус пред 94 хиляди фена

0
стадион

Реал (Мадрид) спечели последната си приятелска среща от американското турни. „Лос бланкос“ се наложиха с 2:0 над Ювентус. Точни бяха звездата на отбора Карим Бензема от дузпа и испанецът Марко Асенсио.

Контролата беше посетена от 93 702 зрители на „Роуз Боул Стейдиъм“ в Пасадена, Калифорния.

В 12-ата минута Леонардо Бонучи удари горната греда след шут от пряк свободен удар. Седем след това Винисиус Жуниор беше фаулиран в наказателното поле и съдията закономерно отсъди дузпа. Карим Бензема пък беше безгрешен от бялата точка.

До края на полувремето статуквото на терена не се промени. Реал все пак удвои в 69-ата минута, когато резервата Хесус Вайехо намери непокрития Марко Асенсио, който оформи крайното 2:0.

В предишните си спаринги „белият балет“ загуби с 0:1 от Барселона, а след това завърши 2:2 срещу мексиканския Клуб Америка. За Юве загубата бе първа след успха над Гуадалахара с 2:0 и равенство с каталунците (2:2).