Реал (Мадрид) сътвори обрат за историята и е на финал в ШЛ

0
Реал Мадрид Карим Бензема

Реал (Мадрид) победи Манчестър Сити с 3:1 (след продължения) в полуфинален мач-реванш в Шампионската лига. „Лос“ бланкос изоставаше с 3:5 в общия резултат до 90-ата минута, но сътвори незабравим обрат и ше играе на големия финал.

През първото полувреме се наложи на няколко пъти Тибо Куртоа да показва класа, докато домакините не съумяха да отправят точен удар. Най-опасен в техните редици беше Винисиус, който отигра нескопосано открилите се два шанса пред него.

След почивката високото темпо от Сити доведе гол. Рияд Марез изведе „гражданите“ напред в 73-ата минута с безкомпромисен удар в близкия ъгъл.

Английският тим вече се виждаше на финала, след като водеше с 5:3, но тогава дойде времето на „златна резерва“.

Родриго взриви „Бернабеу“ с два бързи гола в 90-ата и 92-ата минута! Така Реал спечели в редовното време и стигна до продължения.

В петата минута на първото Карим Бензема беше фаулиран от Рубен Диаш и застана зад бялата точка, след което прати вратаря в другия ъгъл и направи 3:1.

До края не се стигна до нови попадения и Реал се класира на финал в Шампионска лига, където ще играе срещу Ливърпул.