Реал Мадрид ще има повече от седмица почивка преди финала с Ливърпул

0
Реал Мадрид

Шампионът на Испания Реал Мадрид ще има 8 дни време за почивка и подготовка за финалът в Шампионска лига срещу английския Ливърпул. Двата тима се изправят един срещу друг в повторение на финалите от 1981 и 2018. „Белия балет“ и „мърсисайдци“ ще играят в Париж на 28-ми май от 22:00 ч. (българско време).

Карло Анчелоти и неговите възпитаниците ще разполагат с близо 190 часа почивка, тъй като последният им мач от Ла Лига е насрочен за този петък (20-ти май). „Кралския клуб“ е домакин на Бетис в мач от 38-я кръг на испанското първенство.

Ливърпул пък ще има на разположение около 6 дни, тъй като последният шампионатен двубой на „червените“ е в неделя (22-ри май) срещу Уулвърхемптън на „Анфийлд“. Тази вечер възпитаниците на Юрген Клоп гостуват на Саутхемптън по-малко от три дни след триумфа им във надпреварата за ФА Къп. Ливърпул се нуждае от две задължителни победи и ще се надява на издънка на Манчестър Сити в последния мач от Премиърлийг, за да спечели 20-та си титла на Англия.