Реал (Мадрид) е шампион на Испания!

0
Реал

Реал (Мадрид) стана шампион на Испания. „Кралския“ клуб победи с 4:0 Еспаньол на своя стадион и няма как да бъде изпреварен до края на шампионата. Родриго се отчете с два гола за победа, а Марко Асенсио добави един. В последните минути се разписа и обичайния заподозрян Карим Бензема, който подпечата 35-ата титла на Испания на Реал.

Всичко в двубоя бе решено още преди почивката. Родриго получи отлично подаване от Марсело и с точен удар опъна мрежата зад Диего Лопес.

Минута преди почивката Янхел Ерера загуби топката от Мариано Диас. Тя попадна в младия бразилец, който с удар в близкия ъгъл удвои.

10 минути след началото на втората част Камавинга изведе Асенсио на изгодна позиция, а испанецът насочи топката в далечния ъгъл за 3:0.

В 80-ата минута бърза атака премина през Винисиус, който насочи топката около точката за изпълнение на дузпа, а там Бензема веднага я насочи в мрежата за крайното 4:0.