Реал (М) взе осма победа от девет мача

0
Реал Мадрид

Реал (Мадрид) взе осма победа в последните си девет мача, след като спечели с 2:0 домакинството си с Хетафе. Отборът на Карло Анчелоти нямаше никакви проблеми в мадридското дерби и стигна до успеха, без да се напряга. Каземиро откри резултата в 38-ата минута, а Лукас Васкес се разписа в 68-ата.

След успеха „Белият балет“ има преднина от 12 точки пред втория Севиля седем кръга преди края. Тимът на Барселона е на трето място, с 15 точки зад лидера, но и две срещи по-малко.

Карло Анчелоти имаше възможност да даде почивка на някои основни играчи, като лидерите в халфовата линия Тони Кроос и Лука Модрич, останаха на резервната скамейка, където беше и Даниел Карвахал. В 74-тата минута Гарет Бейл се появи в игра за първи път този сезон на „Бернабеу“ и бе посрещнат с освирквания от публиката.