РБ Лайпциг подходи аристократично и изпусна Щутгарт

0
РБ Лайпциг

Щутгарт и РБ Лайпциг завършиха наравно 1:1 в ранния неделен двубой от Бундеслигата. „Биковете“ изпуснаха двуцифрен брой положения пред противниковата врата и това им коства пълния комплект от точки на „Мерцедес Бенц Арена“.

Те стартираха много уверено и още в осмата минута поведоха чрез Кристофър Нкунку.Той беше изведен от Дани Олмо и стреля в десния ъгъл препарирайки Мюлер.

След половин час игра Ахамада комбинира с Калайджич и с хубав шут от границата на наказателното поле донесе изравни за „швабите“, а и оформи крайното 1:1.

След почивката Мюлер извади страхотно положение на Нкунку и отказа гостите, които едва ли са очаквали да тръгнат сезона с равенство.