Равен изпрати Манчестър Юнайтед на 1/8-финал

0
мейсън грийнлууд манчстър юнайтед

Равенство в последния мач от Група „F“ на Шампионска лига бе достатъчно за Манчестър Юнайтед да се класира за елиминационната фаза на най-комерсиалния клубен турнир в Европа. „Червените дяволи“ завършиха 1:1 с швейцарския Йънг Бойс, а спечелената една точка гарантира първото място в крайното подреждане на английския отбор.

Старши треньорът на Юнайтед Ралф Рангник направи 11 промени в сравнение със състава, който надви Кристъл Палас през миналия уикенд. Срещата започна ударно за домакините, които поведоха още в 9-та минута след феноменално изпълнение на Мейсън Грийнлууд, който ознаменува първия си старт за Юнайтед от дербито с Манчестър Сити с неспасяемо отиграване. Люк Шоу центрира средно висока топка от дясно на вратата на гостите, а младокът засече подаването със задна ножица и не остави никакви шансове на Гилъм Февр.

Малко преди почивката гостите се върнаха в мача, а голът на Фабиан Райдър също си заслужаваше повторенията. Защитниците на Юнайтед не успяха да изнесат топката и тя се озова в лявото крило на Йънг Бойс, който от около 22 метра изпрати перфектно фалцирана топка в левия горен ъгъл на Дийн Хендерсън.

През второто полувреме повече голове нямаше, което означаваше, че играчите на Давид Вагнер приключват с европейското си участие за този сеозн. Юнайтед завършва групата с актив от 11 точки, докато Йънг Бойс са 4-ти с 5 пункта. Утре ще стане ясно кой измежду Аталанта и Виляреал ще придружи Юнайтед на осминафиналите и кой ще играе футбол в Лига Европа.