Първа точка за ЦСКА в Лигата на конференциите

0
ЦСКА-Бодьо/Глимт
снимка: Lap.bg

ЦСКА спечели първа точка в груповата фаза на Лигата на конференциите, след като завърши 0:0 в домакинството си на Бодьо/Глимт.

Отборът на Стойчо Младенов бе по-добър през първото полувреме и натисна още в началните минути своя норвежки съперник. Греъм Кери и Матей не показаха точен мерник пред вратата на своя съперник през първите 30 минути.

Норвежците пък пропуснаха отличен шанс, след като Бусато се размина с топката, но грешката му не бе използвана успешно.

Втората част започна като първата – с натиск на ЦСКА. Бусато пък спаси своята врата, като излезе и се намеси в 59-ата минута.

В 65-ата минута Солбакен преодоля Бусато, но Иван Турицов изчисти топката пред голлинията.

Силите на играчите на ЦСКА приключиха след 70-ата минута и Бодьо натисна сериозно. В последната минута на двубоя гостите доир вкараха гол, който обаче не бе зачетен заради фаул в атака.

Рома победи с 3:0 Зоря Луганск като гост и оглави класирането с пърлен актив от 6 точки. Бодьо/Глимт е с 4, а ЦСКА с 1. На дъното е украинския тим без нито една точка.