Първа победа за Мъри с Левски, ново попълнение с два гола

0
Левски

Левски победи Марек с 2:0 в мач от 1/16-финалната фаза на турнира за Купата на България, игран на стадион „Бончук“ в Дупница. Победата е първа в официална среща за Станимир Стоилов, откакто се завърна начело на „сините“. Новото попълнение Димитър Костадинов, който пристигна именно по настояване на специалиста, се разписа на два пъти.

Столичани бяха по-дейни от първите минути и логично стигнаха до успеха с попадения още преди почивката. Първият гол падна в 12-ата минута, когато Радослав Цонев намери отлично Димитър Костадинов пред вратата на Марек, а той с глава се разписа за 1:0.

Бари, Здравко Димитров и Цонев се отчетоха с пропуски, преди да падне и второто попадение.

Левски стигна до втори гол в 32-ата минута, когато Здравко Димитров изведе добре Димитър Костадинов, а той нахлу в пеналта, финтира няколко бранители и с прецизен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Пламен Младенов.

Билал Бари пък направи непростим пропуск в края на полувремето. Той не успя да уцели напълно празната врата от няколко метра и прати кълбото в аут.

Темпото спадна през втората част, като бе логично с оглед на резултата. „Сините“ продължиха да доминират, но не успяха да реализират, а Марек също създаде положения, но без да застраши сериозно младия Пламен Андреев.