ПСВ се подигра с турския гранд Галатасарай

0 коментара
Захави ПСВ
UEFA

ПСВ Айндховен разби Галатасарай с циничния резултат 5:1. Мачът е от втория кръг на квалификациите за Шампионска лига, а след него едва ли има съмнение кой отбор ще продължи напред в надпреварата.

Двубоят започна отлично за „филипсите“, който поведоха с гол на Еран Захави във 2-ата минута. Израелският стрелец удвои в 32-ата минута, в края на първата част Емре Кълънч върна един гол.

На почивката нищо не предвещаваше разгрома, но на терена през второто полувреме имаше само един отбор – ПСВ.

В 52-ата минута Марио Гьотце направи 3:1. В 84-ата Захави оформи своя хеттрик, а две минути по-късно Гьотце вкара втория си гол за вечерта и направи резултата 5:1.