ПСЖ унижи Лил, Мбапе вкара за 8 секунди!

0
ПСЖ Неймар Килиан Мбапе

Килиан Мбапе счупи рекорда за най-бърз гол във френската Лига 1. Звездата на ПСЖ отбеляза още в 8-ата секунда при победата над Лил със 7:1 като гост.

Нападателят заби хеттрик, Неймар вкара 2 попадения и 3 даде асистенции, а Лионел Меси също беше точен.

Парижани започнаха ударно с рядко срещан бърз гол веднага след изпълнението на център. До почивката те реализираха още три попадения. Меси удвои след асистенция на Мендеш в 27-ата минута, а в 39-ата Ашраф Хакими направи 3:0. Неймар също записа името си в листата с голмайсторите до края на полувремето с удар в близкия ъгъл.

Отново бразилецът в 52-ата минута направи 5:0. В ответната атака Бамба беше точен след добавка отблизо за домакините. В 66-ата минута Мбапе се разписа за втори, след като се освободи и стреля силно. Малко преди края той оформи хеттрика си и крайното 7:1.

Така ПСЖ води колоната с 9 точки, на 2 пред Ланс и Марсилия. Загубата беше първа за Лил, който е в средата на класирането с 4 точки.