ПСЖ се спаси в последната минута

0
псж

Пари Сен Жермен трябваше да трепери буквално до последните секунди в гостуването си на непретенциозния тим на Мец в мач от седмия кръг на френската Лига 1. Играчите на Маурисио Почетино взеха победата с 1:2 в мач изпълнен с много нарушения, картони, нерви и сблъсъци.

Двубоят на ст. „Сейнт Симфориен“ започна с масирани атаки на столичани, които стартираха в нападение с Мауро Икарди, Неймар и Килиан Мбапе. ПСЖ поведе в резултата още в 5-та минута след гол на Ашраф Хакими, който се оказа на точното място във точното време, за да добута топката във вратата на домакините от минимално разстояние. До края на първото полувреме гостите владееха инициативата и държаха топката през по-голямата част от времето, но вторият гол на спокойствието така и не идваше.

Вместо това, малко преди почивката играчите на Фредерик Антонети изравниха с една от редките си атаки. Ламин Гай центрира от ъглов, а Кики Коюте се оказа най-съобразителният футболист в наказателното и засече подаването с глава. Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:1.

Вторите 45 минути започнаха с масирани атаки на столичани, които пробваха всичко в предни позиции, но без успех. Хакими и Неймар бяха много близко до гол, но добри намеси на Александър Оукиджа и бранителите пред него запазваха равния.

Драмата в срещата остана за 3-минутното продължение, което Жереми Пиняр даде. То обаче се превърна в седем, защото още в 90+2 минута съдията показа втори жълт картон на Дилан Брон и така Мец остана с 10 души. Последваха скандали, размирици, бутаници и протести, а това доведе до забавяне на играта и нов червен картон за треньора на домакините.

Буквално минута след това ПСЖ вкара и втори гол, а отново в прегръдките на съотборниците си се оказа мароканецът Хакими. Дясното крило на Пари Сен Жермен получи много качествен извеждащ пас от Неймар и с прецизен удар по земя от границата на наказателното прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на Оукиджа.

Така ПСЖ остава едноличен лидер на върха във временното подреждане с 21 точки от 7 мача, докато Мец е първенец отзад-напред с три равни и четири загуби.