ПСЖ само на точка от шампионската титла на Франция

0
Килиан Мбапе

Грандът ПСЖ победи с класическото 3:0 Анже като гост в мач от 33-ия кръг на Лига 1 и е само на точка от спечелването на шампионската титла на Франция.

Парижани бяха без наказание Неймар и контузения Лионел Меси, но това не попречи да стигнат лесно да успеха. За отбора на Маурисио Почетино се разписаха Мбапе, Серхио Рамос и Маркиньос. Нападателят бе точен в средата на първата част, а в заключителните минути на полувремето Рамос прониза за втори път стража на Анже.

В 77-ата минута Маркиньос също записа името си сред голмайсторите и оформи крайното 3:0, а в добавеното време младият халф на ПСЖ Едуар Мишу беше изгонен.

Парижани водят с 15 точки пред втория Олимпик (Марсилия), а до края на първенството остават 5 кръга. Анже ще се бори за своето оцеляване, след като е 14-и с 34 точки, с три точки пред 18-ия Сент Етиен.