Пари Сен Жермен разби Монпелие в шоу със седем гола

0
лионел меси псж

Пари Сен Жермен победи категорично в първото си домакинство за сезона с 5:2 Монпелие. Двата тима се срещнаха в мач от втория кръг на френската Лига 1.

Гостите се защитаваха геройски до 39-ата минута, когато Фалайе Сако си вкара автогол. Те видимо рухнаха. като само четири по-късно Неймар удвои.

През второто полувреме паднаха цели пет попадения. В 51-ата минута Неймар оформи класиката, а малко след това Уахби Хазри върна един гол. Килиан Мбапе и Ренато Санчес обаче обезкуражиха гостите и резултатът набъбна до 5:1 в полза на ПСЖ.

В самия край на срещата Енцо Чато беше точен за Монпелие и оформи крайния резултат.

Така шампионите са с шест точки и голова ралика 10:2 след първите два кръга, давайки сериозна заявка да защитят титлата си.