ПСЖ не допусна издънка срещу Макаби

0
псж лионел меси

Пари Сен Жермен записа втора победа в група „H“ на Шампионска лига. Французите очаквано спечелиха гостуването си на Макаби Хайфа с 1:3, въпреки че първи получиха гол. Домакините откриха резултата в средата на първата част чрез Тягон Чери. Радостта на Хайфа не бе особено дълго, защото в 37-та минута Лионел Меси вкара първия си гол в тазгодишното издание на турнира.

В средата на втората част обратът стана пълен, когато Меси асистира на Килиан Мбапе за третия гол на младия франузин в надпреварата. Крайното 1:3 оформи Неймар в самия край на двубоя.

Това бе пореден мач за Меси, в който той чупи рекорд. Макаби Хайфа се превърна в 39-ия отбор, на когото аржентинецът вкарва в Шампионска лига. ПСЖ заема първа позиция във временното класиране с актив от 6 точки, докато Макаби е на последно място с 0 точки и -4 голова разлика.