ПСЖ на победа от юбилейна десета титла на Франция

0
псж

Отборът на Пари Сен Жермен спечели голямото дерби на френския футбол, побеждавайки Олимпик Марсилия като домакин с 2:1. Възпитаниците на Маурисио Почетино добавиха нови три точки и вече се нуждаят от само една победа, за да подпечатат десетата титла на Франция. Парижани се намират на първо място с актив от 74 точки при оставащи 6 кръга. Втори са именно „олимпийците“ с 59 пункта.

Срещата на „Парк де Пренс“ започна прекрасно за домакините, които откриха резултата в 12-та минута благодарение на Неймар. Бразилецът се възпозлва от чудесно извеждащо подаване на Марко Верати, изпреварвайки вратаря на гостите и прехвърляйки го с ефектно докосване.

В 31-та минута играчите на Хорхе Сампаоли отговориха на свой ред и възстановиха равенството. Голмайстор за „фокейците“ бе Дуйе Чалета-Цар, който се възползва от грешка на Джанлуиджи Донарума при центрирана от корнер топка.

Столичани натиснаха и вкара два гола, но и двете попадения на Лионел Меси бяха правилно отменени заради засада. Все пак ПСЖ се оттгли на почивката с гол преднина, тъй като Килиан Мбапе реализира дузпа дълбоко в добавеното време на първото полувреме. През втората част попадения нямаше, а нови два гола – един на Мбапе в 75-та и един на Вилям Салиба в 85-та , бяха отменени заради засада.